Jak ochránit peníze před inflací? Chytrými investicemi do nemovitostí

V dnešní době je inflace tématem číslo jedna a není se čemu divit, protože atakuje již dvouciferná čísla. Taková rychlost inflace dokáže značně zamávat s úsporami uloženými na běžném účtu. Z toho důvodu je důležité zaměřit se na investování. Jednou z nejlepších možností jsou investice do nemovitostí. Jak to funguje a proč můžete investovat i ve chvíli, kdy si nechcete přímo kupovat celou nemovitost? To se dozvíte v tomto článku.

Vysoká poptávka po nemovitostech

Nemovitosti jsou v poslední době velmi poptávané a ceny stále letí nahoru. Kvůli zvyšujícím se úrokům na hypoteční úvěry však již není tak výhodné koupit si vlastní investiční nemovitost. Naopak se zvětšuje poptávka po nájmech, což můžete také využít pro investice do nemovitostí. Díky vložení prostředků do správného programu se z vás může stát svým způsobem rentiér.

Pravidelný výnos z nájemného

Jak taková investice do nemovitostí funguje? Určíte si, jak velkou částku chcete investovat. Společnost se následně postará o připravené nemovitosti k pronájmu a následně máte každý měsíc garantovaný příjem právě z nájemného. Výše částky, která vám za měsíc dorazí, se samozřejmě odvíjí i od toho, jakou částku konkrétně investujete. Když budete postupně přidávat, může to být časem velmi zajímavá pravidelná renta. Rozhodně tak jde o mnohem lepší strategii v porovnání s čekáním, co inflace udělá s vašimi penězi na běžném účtu.

Minimum starostí okolo

Aby bylo investování jednoduché a časově nenáročné, vyplatí se, když vám s ním někdo pomáhá a celá problematika je pod dozorem odborníků. Přesně to platí i v tomto případě. Sami si zvolíte výši investice, které může být klidně jenom 1 000 korun měsíčně. Následně získáte takový výnos, jaký je aktuálně v nabídce. Bez žádného složitého zařizování, zadlužení při koupi nemovitosti nebo problémů při shánění nájemníků. Více informací najdete na Rentier.cz.

Related Post