Žádost o hypotéku – jaké příjmy se zde posuzují? 1

Hypotéka je zatížení rodinného rozpočtu na několik desítek let. Samozřejmě si volíte možnosti, které jsou pro vás nejlepší a nejpříjemnější, takže ve finále platíte takové splátky, které si sami určíte. Ve chvíli, kdy banku o hypotéku žádáte, musíte dokládat velké množství papírů a potvrzení. Mezi nimi také potvrzení vašich příjmů. Kolik vyděláváte, jak na tom finančně jste? Kde máte dluhy? Bohužel ne všechny příjmy banka zohledňuje při žádosti. Některé prostě neuznává, i když jsou vám pravidelně vypláceny.

Každá banka to má jinak

Pokud vám jedna banka nezohlednila příjem, který máte nezoufejte. Můžete totiž vyzkoušet další z bank a právě ta se může na vaše příjmy dívat jinou optikou a hypotéku vám schválit. Základem je doložení příjmů ze zaměstnání. Zde nejlépe vyhovuje pracovní poměr na dobu neurčitou, což je pro banku jasným signálem, že máte pravidelný příjem, v dohledné době nemáte potřebu práci měnit a budete tedy schopni splácet hypotéku tak, jak si nastavíte.

Smlouva na dobu určitou. S ní to bývá o něco složitější. Promluvte proto se zaměstnavatelem nebo počkejte na smlouvu na neurčito. Pokud s tím nic neuděláte. pracovní smlouva by měla být uzavřena na minimálně jeden rok a víc. Po uplynutí smlouvy vás může banka požádat o předložení nové pracovní smlouvy.

Related Post