Žádost o hypotéku – jaké příjmy se zde posuzují? 2

Hypotéka je zatížení rodinného rozpočtu na několik desítek let. Samozřejmě si volíte možnosti, které jsou pro vás nejlepší a nejpříjemnější, takže ve finále platíte takové splátky, které si sami určíte. Ve chvíli, kdy banku o hypotéku žádáte, musíte dokládat velké množství papírů a potvrzení. Mezi nimi také potvrzení vašich příjmů. Kolik vyděláváte, jak na tom finančně jste? Kde máte dluhy? Bohužel ne všechny příjmy banka zohledňuje při žádosti. Některé prostě neuznává, i když jsou vám pravidelně vypláceny.

Samostatně výdělečná činnost

Zde je to trochu složitější, přinejmenším s dokazováním příjmů. Musí se doložit daňová přiznání a většinou banky chtějí přiznání za několik po sobě jdoucích let. Následně posuzují příjmy podle čistého příjmu nebo podle obratu. Daňová optimalizace je v tomto směru spíše na škodu, protože banky berou tento příjem za velmi nízký a ne vždy tak podnikatelé a OSVČ dosáhnou na hypotéku. Opět je to na individuálním posouzení banky.

Sociální dávky

Většinou banky uznávají rodičovský příspěvek, který je brán podobně jako invalidní důchod a podobné příspěvky. Co se týče peněžité pomoci v mateřství, částečným invalidním důchodem a podobně, to už je trochu jiné a vždy je to na konkrétní bance.

Related Post