Finanční hříchy – také se jich dopouštíte? 2

Myslíte si, že finance spravujete dobře? Měsíčně vám vše vychází, vedete si dobře a víte, jak s financemi nakládat? Nebo naopak jsou vaše finance úplně napjaté, žijete od výplaty k výplatě a nevíte, jak to bude dál? Máte však pocit, že pro své finance děláte maximum a nevíte, kde by se dalo něco změnit? Zkuste se podívat na tyto finanční hříchy. Poznáváte se v některém z nich?

Absence finanční rezervy

Správně by finanční rezerva měla pokrýt tři až šest měsíců bez příjmu. Připravujete si ji na horší časy jako nemoc, ztráta zaměstnání, ale také nečekané výdaje jako koupě nové lednice, výměna porouchané televize, pračky a podobně. Bez finanční rezervy riskujete, že tyto nenadálé výdaje nebudete mít čím uhradit.

Malé půjčky, které komplikují život

Berete si půjčky do výplaty, krátkodobé půjčky, které však časem narůstají a narůstají? Ani nemrknete a dostanete se do dluhové pasti. Přitom to začínalo nevinně typu – neměla jsem peníze do výplaty, musela jsem zaplatit nájem/inkaso/energie..

Tip: Investujte do svého vzdělání a při studiu VŠ využijte možnosti vypracování podkladů bakalářské práce, případně vypracování diplomové práce na zakázku.20

Nemáte vše pod kontrolou

Pravidelně nevíte, kolik za měsíc vyděláte a kolik vydáte? Chyba. Mít své finance pod kontrolou a vědět, co kde platím je základ. Pokud se v tom ztrácíte, vytvořte si rodinný rozpočet!

Related Post