Finanční hříchy – také se jich dopouštíte? 1

Myslíte si, že finance spravujete dobře? Měsíčně vám vše vychází, vedete si dobře a víte, jak s financemi nakládat? Nebo naopak jsou vaše finance úplně napjaté, žijete od výplaty k výplatě a nevíte, jak to bude dál? Máte však pocit, že pro své finance děláte maximum a nevíte, kde by se dalo něco změnit? Zkuste se podívat na tyto finanční hříchy. Poznáváte se v některém z nich?

Platíte vše na poště

Složenky stále vládnou světu, i když je jednodušší dnes platit vše přes účet. Vedení účtu často nestojí ani korunu, vše můžete sledovat z domova, zaplatit veškeré platby během pár sekund, stiskem pár tlačítek. Ušetříte čas, kdy čekáte na poště, nervy (co si budeme povídat) a často také pár korun, kdy nebudete platit za složenky.

Pojištění, které není dobré

Máte své pojištění, které jste si sjednali před lety? Stále jej platíte, ale životní situace se od jisté doby už změnila a vy tak platíte něco, co vás v případě potřeby neochrání, jak by mělo? Zamyslete se nad pojištěním – ať už bude pojištění domu, vlastní pojištění, auta a podobně.

TIP: Pojištění vozidla

Kontokorenty a kreditní karty

Měsíčně za ně platíte, často i částky v řádech tisíců, ale jejich výše je stále stejná, nemění se. Raději sáhněte po klasické půjčce, kterou splácíte pravidelně. I když je zde úrok, spolu s ním splácíte i celkovou půjčenou částku.

Related Post