Exekutor u dveří – zesplatnění úvěru jako jedna z možností

Exekutor je noční můrou všech, kteří si někdy někde půjčili, nesplácejí a společnosti, kterým dluží, chtějí přirozeně své peníze zpátky. Bankovní i nebankovní sektory chtějí přirozeně vrátit to, co jste si od nich půjčili plus všechny poplatky, na kterých jste se dopředu domluvili. Snaží se všemožnými způsoby peníze získat nazpátek, a pokud přistoupí k zesplatnění úvěru, je to poslední krok, který nastává předtím, než vám na dveře zaklepe exekutor.

Nedostat se do této situace

To je asi jedno z nejlepších řešení, které můžete udělat. Ovšem ve chvíli, kdy musíte úvěr vyřídit a následně se objevuje situace, kdy máte problémy se splátkami, dostanete od banky nebo nebankovní společnosti různé upomínky a výzvy. Následně se objeví informace o tom, že proběhlo zesplatnění úvěru.

Musíte tedy do určitého data uhradit zbývající dlužnou částku úvěru spolu se všemi úroky a dalšími poplatky, které vznikly. Bankovní i nebankovní sektory mohou dluh vymáhat také prostřednictvím třetí osoby, pohledávku mohou prodat. Pokud nedojde ke splacení, přistupuje se k exekutorovi.

Related Post