Exekutor u dveří – co dělat, když se tak stane? 2

Exekutor je noční můrou všech, kteří si někdy někde půjčili, nesplácejí a společnosti, kterým dluží, chtějí přirozeně své peníze zpátky. Bankovní i nebankovní sektory chtějí přirozeně vrátit to, co jste si od nich půjčili plus všechny poplatky, na kterých jste se dopředu domluvili. Snaží se všemožnými způsoby peníze získat nazpátek, a pokud přistoupí k zesplatnění úvěru, je to poslední krok, který nastává předtím, než vám na dveře zaklepe exekutor.

Exekutor jako krajní řešení

Návštěva exekutora je nepříjemná pro spoustu lidí. Víte, že vám z domu odnese věci, které jste si koupili nebo je dostali, také je to věc, která přiláká spoustu sousedů okolo. O vašem problému si budou špitat všichni. Odstaví vám bankovní účet, strhnou všechny peníze, které ještě dlužíte. A není-li na něm dostatečná částka, pak dochází k odstavení. Další možností jsou srážky z vašeho příjmu, to se řeší podle dlužné částky a částky, kterou máte na účtu.

Poslední krok je návštěva exekutora. Ten vám nemůže vzít věci denní potřeby (postel, lednice, skříň atd..). Obvykle bere majetek, který je pro prodej atraktivní, tedy často elektronika a podobně.

Related Post