Vytváříme rodinný rozpočet – jak na to? 4

Rodinný rozpočet potřebuje každá domácnost a to bez ohledu na to, jaký je finanční stav ve vaší domácnosti. Máte peněz dost a každý měsíc vám zůstávají? To je určitě dobře, ale je dobré i tak vědět, jak je na tom vaše domácnost, jak si stojí a kde platíte víc, než musíte? Díky tomuto kroku vám měsíčně může zůstávat větší částka než doposud. Máte malé příjmy a rozpočet je nutný? Zjistěte, jak na to!

Jaký je rozdíl mezi příjmy a výdaji?

Jakmile máte sepsány příjmy a výdaje, musíte oba sloupečky spočítat. Doberete se tak k částce příjmů a také výdajů. Nyní přichází na řadu důležitá věc. Obě částky musíte porovnat a zjistit, zda vaše příjmy pokryjí výdaje, které máte nebo nepokryjí. Jsou vaše příjmy větší, než vaše výdaje? Pak jste dozajista šťastní jedinci.

Pokud tomu tak není a vaše výdaje jsou tak akorát s příjmy nebo dokonce jsou výdaje vyšší než příjmy, je nutno s tím začít něco dělat. Prohlédněte si obě kolonky. Můžete udělat něco se svými příjmy? Najít si brigádu, lépe placenou práci, brát si nějaké přesčasy nebo zvýšit kvalifikaci a získat více peněz? Vše jsou to dlouhodobější řešení, ale vy potřebujete jednat rychle? Podívejte se na položky výdajů a začněte škrtat. Tento sloupeček je variabilnější a lze jej zmenšit či minimálně o něco snížit.

Related Post