Zlato do kolébky, za titul i pod stromeček

Mnohokrát v roce zápasíme s nákupem dárků. Pravdou je, že existují lidé, kterým se vybírají snadněji než jiným. Typickým příkladem bývají muži. U těch to nikdy není snadné.

Dárky pro muže nás umí pěkně potrápit. Partnerovi můžeme direktivně jako dárek „přidělit“ praktické věci, které potřebuje. Ale co ti ostatní muži z našeho okolí? Bratr, táta, mnohdy další muži kolem nás, se kterými si vyměňujeme dárky. Mnozí jsou nám extrémně blízcí, může jít dokonce i o naše děti. Přestaňte utrácet za nesmyslné dárky či za ně vydávat věci denní potřeby. Zkuste dávat dárky, které mají smysl a rostou na hodnotě.

Hodnotu představují drahé kovy. Jak je věnovat?

Věnujte investiční slitky

Drahý kov coby dárek, to je obvykle zlato nebo stříbro. Šperky teď však rozhodně na mysli nemám. Jejich hodnota je pofidérní, často vychází z aktuálních módních trendů více než ze samotné hodnoty drahého kovu. Jestliže chcete věnovat drahý kov v podobě dárku, máte dvě možnosti. Prvním je investiční zlatý slitek. Ten je žádaný zejména zlatý. Investiční zlato je totiž jediné osvobozeno od DPH, takže vlastně okamžitě ušetříte 21 %. Zlaté slitky jsou známé i pod názvem zlaté cihly. Ale nemusí to být dárek za 1,3 milionu Kč, kolik byste zaplatili za kilogramovou zlatou cihlu. Lze si pořídit slitek již od jednoho gramu za cenu kolem 1500 Kč.

Investiční zlato slouží k uschování hodnoty majetku, neohrožuje jej inflace a když dnes věnujete zlato s určitou hodnotou, za pár let bude jeho cena mnohem vyšší. Je to tedy ideální dárek třeba pro vlastní děti coby vklad do budoucnosti. Ale též milý vtipný dárek pro partnera. Věnujte mu jeho první zlatou cihlu, klidně jen tu gramovou. Zlaté slitky jsou považovány za ideální dárky pro muže. Dnes jsou oblíbené dokonce i mezi obchodními partnery. Reklamní předměty již nejsou tolik v kurzu.

Památeční mince ze zlata a stříbra

Další možností pak mohou být zlaté a stříbrné památeční mince. Opět jde o kvalitní ryzí zlato a stříbro s certifikátem pravosti. Není to však již standardní investiční drahý kov. Má však designový šmrnc a památeční hodnotu. Kdykoliv je však jde opět prodat, takže nevěnujete jen drahou cetku, ale vlastně peníze ve formě, v níž budou chráněny před inflací.

Mince jako luxusní dárky

Památeční mince se pokládají za ideální dárek pro mnoho příležitostí. Bývají skvělým startovním dárkem pro novorozeně, kdy mu máte možnost věnovat třeba zlatou minci se znamením zvěrokruhu. Ale hodí se i jména na mincích, což je oblíbený dárek i když někdo slaví svátek. Zlaté a stříbrné mince se razí i pro další příležitosti. Mince, na které je titul, je ideální a hodnotný dárek vašemu novopečenému vysokoškolákovi. A krásná zlatá mince existuje i pro výročí svatbyVšechny tyto hodnotné dárky koupíte v e-shopu Zlate-mince.cz nebo v kamenné prodejně v pražském Obecním domě. Nadělte letos zlaté a stříbrné vánoční dárky.

Related Post