Finanční rezerva ve formě půjčky – je to dobré řešení?

O finanční rezervě se mluví hodně a často. Všichni odborníci ji doporučují, protože vám může pomoci překlenout nepříznivé finanční období, umí si poradit s nečekanými výdaji nebo jednoduše pomůže, když vás zaskočí nějaká platba, která rozhodně nebyla plánovaná. Když však takovouto finanční rezervu nemáte vytvořenou, obvykle to musíte napravit. Někdo volí jako nouzové řešení půjčku. Je to dobré?

Půjčka jako finanční rezerva

Existuje mnoho jednotlivých půjček, které jsou všem klientům k dispozici. Budete-li chtít tuto možnost využívat, pak máte široké možnosti. Pokud opravdu potřebujete finanční rezervu a jedinou možností je pro vás půjčka pro lidi v insolvenci, pak si vše pečlivě promyslete. Mohou vás totiž zasáhnout poměrně vysoké úroky nebo poplatky, které rázem z vaší kapsy vytáhnou víc, než je nezbytně nutné.

Splátky platit musíte

I když se finanční rezervy nedotknete několik měsíců, možná rok, splátky na vás čekají měsíc co měsíc. A s nimi se logicky pojí také úroky, které bývají různě vysoké. Dopředu si promyslete, jestli je nutné mít na účtu peníze z půjčky, které možná použijete a splácet měsíčně určitou částku, nebo raději tuto částku dávat bokem měsíc co měsíc a za pár měsíců vytvořit určitou finanční rezervu?

Related Post