Jak na bezproblémové založení firmy?

Abyste mohli začít podnikat jménem vlastní firmy, pokud nehodláte mít živnostenský list, je nutné si založit s.r.o., potažmo akciovou společnost, což je však hlavně pro drobnější podnikatele nevýhodné. Společnosti s ručením omezeným se jeví jako ideální, a to z mnoha hledisek.

Proč založit s.r.o.?

Jestliže se rozhodnete pro založení sro namísto podnikání na živnostenský list, nemusíte ručit celým svým osobním majetkem. To je hlavní výhodou, protože nikdy nevíte, do jakých potíží se vaše firma v budoucnu dostane. V případě insolvence a exekuce pak nepřijdete o dům a soukromé peníze.

Předností založení s.r.o. je i minimální výše základního kapitálu. V tomto směru došlo před lety k výrazné změně, takže dnes stačí složit základní kapitál ve výši pouhé jedné koruny. Podnikání je proto dostupné prakticky pro kohokoliv.

Jak se vyhnout útrapám při zakládání s.r.o.?

Společnost s ručením omezeným samozřejmě můžete vytvořit zcela svépomocí. Je ale nutné se připravit na spoustu úkonů, které vám zaberou hodně času. Budete obíhat úřady a složitě komunikovat s úředníky, než se dočkáte finálního vytvoření firmy a začnete jejím jménem skutečně vystupovat.

Mnohem snazší cestu představuje založení sro na dálku. Tuto možnost nabízejí specializované společnosti. Stačí k tomu použít formulář na webových stránkách, případně pak telefonní linku. V rámci služby vám na základě plné moci vytvoří s.r.o. přímo na míru, potažmo si můžete koupit takzvanou ready made s.r.o, což je firma, která již existuje, avšak nemá žádnou historii a závazky, je tedy pouze připravena pro budoucí zájemce.

Za zmíněnou službu samozřejmě zaplatíte nějaké peníze. Ale můžete začít podnikat už během pár hodin, maximálně dní, což je výrazně méně nežli v okamžiku, kdy si novou s.r.o. budete zakládat zcela sami. Dobré společnosti, jež založení sro nabízejí, garantují zapsání do obchodního rejstříku do 5 dní ode dne, kdy jim doručíte veškeré potřebné dokumenty. Sami pak nemusíte řešit nejen zápis do rejstříku, ale například ani sepsání společenské smlouvy, poplatky za výpisy z rejstříku trestů a katastru nemovitostí, ba ani základní kapitál.

Related Post