Která pojištění můžete sjednat online?

Online pojištění

Za poslední roky čím dál tím více lidí přichází na to, že online lze zjistit a zařídit „skoro vše“. Na internetu si čteme zprávy, komunikujeme s přáteli, nakupujeme jídlo, nábytek i dovolenou. V době covidové navíc online svět rozšířil své hranice i do pracovního prostředí a do sféry vzdělávání.

Online služby jsou proto již řadu let nedílnou součástí světa pojišťovnictví. Velkou část užitečných pojistek tak lze uzavřít přes internet. Které to jsou?

Proč si sjednat pojištění na internetu?

Důvody, které klienty vedou k čím dál většímu zájmu o sjednávání online pojištění, jsou jednoduché a týkají se především úspor: online služby šetří čas i peníze.

Pojistku na internetu si sjednáte na několik kliknutí, v pár jednoduchých krocích. Celým procesem vás provedou intuitivní formuláře, ve kterých si vybíráte služby, o něž máte zájem, a průběžně můžete sledovat, kolik vás bude pojištění stát.

Značnou výhodou, kterou klientům přináší online sjednání pojistky, je finanční úspora. Pojišťovna Kooperativa například standardně nabízí 10% slevu pro všechna cestovní pojištění sjednaná online.

Pojištění lze navíc sjednávat v kteroukoli denní či noční dobu. Nejste vázáni otevírací dobou poboček či omezeným víkendovým provozem. A nemusíte nikde čekat ve frontě.

Kde se pojistit na internetu snadno a rychle?

Některá specifická pojištění sice online sjednat nemůžete, ale naprostou většinu těch, které klienti běžně využívají, ano. Kooperativa nabízí možnost online sjednání u těchto typů pojistek:

• pojištění vozidla,

• cestovní pojištění,

• rizikové životní pojištění,

• pojištění majetku.

Všechna pojištění sjednaná online už v dnešní době mohou klienti začít využívat takřka okamžitě po uhrazení platby za pojištění. Potřebné dokumenty – ať už se jedná o zelenou kartu u povinného ručení či o asistenční kartu k cestovnímu pojištění – vám pojišťovna obratem zašle v elektronické podobě e-mailem. Nemusíte tedy čekat, až vám například originál zelené karty dorazí poštou.

Informace najdete na webu

Na internetových stránkách pojišťovny máte navíc přehledně a neustále k dispozici veškeré důležité informace a dokumenty:

• obecné informace o pojistkách,

• podrobnější informace o pojistných rizicích a službách,

• detailnější pojistné podmínky pro jednotlivé produkty,

• informační brožury, podmínky pojistných smluv aj.

K dokumentům máte přístup kdykoli a můžete se podívat na cokoli, co vás zajímá. Veškerou dokumentaci k jednotlivým uzavřeným pojistným smlouvám pak najdete ve své e-mailové schránce.

Online hlášení škod i online infolinka

Online lze také nahlásit případné škody a pojistné události. Pro tyto účely na webových stránkách pojišťovny najdete příslušné formuláře, které stačí vyplnit a odeslat. Online pak můžete sledovat i průběh řešení dané události, zpravidla je také možné v elektronické podobě zaslat doplňující dokumenty a materiály.

Pojišťovna Kooperativa také například vychází vstříc seniorům a lidem se sluchovým hendikepem. Aby i oni mohli plnohodnotně využít služeb operátorů na infolince, mají na webových stránkách k dispozici online přepis hovoru s operátorem. V textové podobě lze také s operátorem na infolince online komunikovat.

Related Post