Vybudujte si vlastní sbírku umění

Nemusíte být milionáři, abyste si mohli dovolit investovat do umění. Úplně stačí, když máte navíc pár tisíc korun a rádi byste je smysluplně zhodnotili. Třeba prostřednictvím klasických nebo online aukcí, kterých se účastníte, odkudkoliv chcete, a stačí vám jen připojení k internetu.

Aukce nejsou jen pro vyvolené

Ale co když o umění vůbec nic nevíte? Nevadí, žádný učený z nebe nespadl. Jen na internetu je vám k dispozici nespočet užitečných materiálů, přednášek a workshopů, které vás například do výtvarného umění uvedou. Dále se také vyplatí sledovat aukce velkých i menších aukčních domů a dívat se, které obrazy jsou žádané a kteří autoři jsou ti oceňovaní.

Vybrat si dílo, jež chcete vydražit, můžete samozřejmě i podle osobního vkusu. Vyplatí se o daném autorovi zjistit i něco víc. Podívejte se na jeho předchozí díla a sledujte, jak se zvyšuje nebo naopak snižuje jejich hodnota.

Koupit obraz můžete i bez aukce

V neposlední řadě je důležité zajímat se i o nejnovější průzkumy trhu s uměním. Jakmile budete mít načteno, nic vám nebrání pustit se do své první aukce nebo si rovnou nějaký obraz koupit. Takovou příležitosti nabízí například i pražská galerie umění, jež nese název Galerie U Betlémské kaple.

Galerie nabízí nejen online aukce obrazů, ale i přímý prodej uměleckých děl přes své oficiální stránky. Stačí si jen vybrat dílo a koupit ho za hotové, online platební kartou nebo například bankovním převodem.

Galerie U Betlémské kaple je prestižní uměleckou institucí s tradicí od roku 2005. Byly zde k vidění výstavy významných českých umělců, jakými jsou například František Skála, Josef Šíma, František Hudeček nebo Emila Medková.

Chcete-li si začít budovat vlastní uměleckou sbírku, neváhejte se odborníků z této galerie zeptat, kde, jak a s čím začít. Pomohou vám zorientovat se nejen ve výtvarném umění a poradí vám, jak se zapojit do aukce.

Related Post