JAK VYBRAT POSTEL Z MASIVU? ZAMĚREJTE SE I NA TVRDOST DŘEVA

Postele z masivu z produkce drevo.cz pro vás vyrábějí z té nejlepší kvality dřeva. Výrobce se snaží vybírat dřevo bez suků a kazů a používá výhradně zdravotně nezávadná lepidla, mořidla, vosky a laky. Postele z masivu jsou vyrobeny ze dřeva o šířce masivu 4 cm, 3,7 cm, nebo 8 cm, což zajišťuje unikátní stabilitu.

Masivní dřevěná postel se skládá ze dvou bočnic, nožního čela, hlavového čela a jedné středové latě s nožičkou, které jsou k sobě montovány, což zaručuje snadnou montáž či demontáž a hlavně dokonalou pevnost spoje. Výška hrany bočnice u postele je 45 cm, s matrací je tedy sedací výška 55 – 60 cm (dle výšky matrace a roštu).

Postele z masivu lze upravovat na přání. barvu dřeva, sedací výšku, tvar, zaoblení, prodloužení bočnic, nebo čel… úpravy jsou cenově počítány podle časové náročnosti a spotřeby dřeva.

Rozměry postele a doporučená délka? Pokud mluvíme o rozměrech postele, například 200 x 180 cm, je tím myšlen vnitřní rozměr postele, do tohoto rozměru jsou zapotřebí rošty o rozměru 200×90 cm a matrace o rozměru 200×90 cm (nebo matraci v kuse 200×180 cm).

Tvrdost dřeva u postele je důležitá

Tvrdost dřeva se posuzuje Brinellovou stupnicí od stupně 1. (nejměkčí) až po stupeň 8. (nejtvrdší), nebo se posuzuje relativní tvrdostí v procentech, která se odvíjí od tvrdosti dubu (dub = 100%).

Brinellova škála tvrdosti naznačuje tvrdost dřeviny a její odolnost vůči znehodnocení jiným tvrdým předmětem. Znamená to, že velmi měkké dřeviny jako je smrk, jsou jen málo odolné a snadno je poškodíte, naopak tvrdé dřeviny jako buk či dub jsou velmi odolné a případné nehody nebudou na povrchu vidět.

Tvrdost dřeviny je důležitá i pro přichycení kování, které je uchyceno šroubem, který bude odolněji držet v tvrdém masivu. Naopak v měkkém masivu je velká pravděpodobnost, že se šroub ve dřevině vymačkne a povytáhne, díky tomu se kování uvolní a postel začne vrzat. Proto se před samotnou koupí určitě zaměřte i na výběr materiálu, ze kterého je masivní postel vyrobena.

Related Post