Vydejte se na výlet z Dubrovníku

Dubrovník je perlou Jadranu a poskytuje neskutečné množství výletních cílů. Zalesněné ostrovy, které leží na moři, obklopené průzračnou vodou, klidné oblázkové pláže. Plachtění je populární způsob, jak prozkoumat tyto krásné ostrovy. Podél pobřeží se v malebných městech, jako je Cavtat, nachází kaskádovité vily s červenými střechami a labužníci budou milovat poloostrov Pelješac s jeho směsicí farem a čerstvých mořských plodů. Dubrovník je jen kousek autem od malebné země Černé Hory, kde si můžete vychutnat hypnotickou krásu malých vesnic a túru uprostřed borovicových vrcholů hor. A pro milovníky historie a kultury, Mostar, v Bosně a Hercegovině, osvětluje svou bitevně zjizvenou minulost přátelskými místními obyvateli a pěkným starým městem na břehu řeky Neretvy. Zájezdy Chorvatsko umožňuje po celý rok.

Ostrov Lokrum

Pouhých 600 metrů od pobřeží Dubrovníku je hezký malý borovicový ostrov Lokrum, oblíbený jednodenní výlet pro návštěvníky této krásné části dalmatského pobřeží. Ostrov je snadno přístupný krátkou cestou trajektem z přístavu na Starém Městě v Dubrovníku a je domovem starého kláštera, turistických stezek a zahrad. Francouzský Fort Royal Castle, posazený 96 metrů na nejvyšší vrchol ostrova, je zábavný a nabízí nádherný výhled na Jadran a Dubrovník. Za zmínku stojí také krásná botanická zahrada Lokrum, pozoruhodná pro její sbírku jak domorodých tak dovezených rostlin. Vezměte si plavky, pokud se chcete opalovat nebo se ponořit do malého jezera Mrtvo More, což znamená „Mrtvé moře“, a nezapomeňte se zeptat místních obyvatel na legendární kletbu ostrova. Lokrum je jedním z nejoblíbenějších výletů lodí z Dubrovníku. Už víte, kam na dovolenou k moři?

Cavtat

Cavtat se nachází pouhých 30 minut od Dubrovníku autem mezi pohořím a malebným přístavem. Je v něm méně turistů než v Dubrovníku – zejména v létě – a nabízí uvolněnější atmosféru. Skvělým místem pro objevování Cavtatu je půvabné staré město s úzkými dlážděnými ulicemi a starými kamennými budovami.

Jedním z nejznámějších obyvatel města byl umělec Vlaho Bukovac (1855-1922), můžete navštívit jeho bývalý domov a vidět jeho obrazy zdobící město. Mezi další zajímavosti v Cavtatu patří rektorský palác (Knezev Dvor) a mauzoleum, na městském hřbitově. Navrhl ho chorvatský sochař Ivan Mestrovic.

Díky nádhernému prostředí města jsou také oblíbená venkovní dobrodružství, mezi něž patří koupání a opalování na oblázkových plážích, paddleboarding, jízda na kajaku a cyklistika. Na Cavtat se snadno dostanete vodním taxíkem.

Related Post