Jak vybrat dětské hřiště na zahradu?

Dětské hřiště je zkrátka místem, kde mohou vaše ratolesti běhat, skákat, ba dokonce šplhat podle libosti. Ať už se jedná o veřejné hřiště v parku, nebo soukromé na zahradě, vždy je nezbytné myslet především na bezpečnost. Dětské hřiště inspiruje k aktivnímu životnímu stylu a ukazuje dětem důležitost fyzické aktivity již v raném věku.

Prvně byste měli zvážit věk vašeho dítěte, potom pozornost věnujte bezpečnostním prvkům, údržbě, rozpočtu a taktéž kvalitě. Chcete pouze zahradní houpačky, nebo byste rádi doplnili dětský ráj o domeček?

Věk dítěte

Pokud chodí dítě do mateřské školy, bude pro něj nejvhodnější hřiště s dostatkem volného prostoru, protože roste. Jakmile dosáhne osmi až desíti let, určitě je dobré zakomponovat na hřiště i něco dobrodružnějšího než jen dětská pískoviště. Samozřejmě by neměly chybět houpačky, skluzavka a kolotoč.

Ve dvanácti a více letech se nemusíte bát velkého dětského hřiště zahrnující nejen skluzavku, ale třeba i opičí dráhu. Pokud má však ratolest méně než dva roky, zřejmě ho najdete pokaždé na pískovišti, kde si užije házení písku do kyblíku, stavění hradu a kopání děr.

Zájmy dítěte

Zjistěte, jaké věci vaše děti preferují, a zohledněte tak jejich zájmy. Děti se baví při vysedávání. Při výběru hřiště byste si měli být jisti, že se budou děti bavit. Jestliže je zajímá hudba, hřiště s fantastickým ozvučením je v mžiku přiměje skákat nahoru a dolů. Pro starší jedince jsou ideální volbou i nějaké prvky z workout hřiště.

Naopak děti, které jsou více zaměřené na vědu, by si na hřišti užily stůl s pískem. Díky tomu budou mít při každém jeho použití pocit, že provádějí zajímavý výzkum.

Pokud hledáte internetový obchod zaměřující se na dětská hřiště, ale třeba i koupací sudy, podívejte se na webovou stránku Skluzavky.cz.

Related Post