Proč investovat volné peněžní prostředky do zlatých mincí?

V období ekonomické nejistoty lidé často hledají bezpečný způsob, jak chránit a zachovat hodnotu svého majetku, a to nezávisle na akciovém trhu. Jednou z nejstarších a nejlepších metod je přeměna hotovosti na drahé kovy. Nejoblíbenějšími kovy jsou zlaté a stříbrné slitky a dále slitky palladia a platiny.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak investovat do zlata, je nákup zlatých mincí, přičemž to mohou být mince historické, sběratelské, vzácné nebo zlaté mince vydané státem jako zákonné platidlo. Všechny tyto stříbrné i zlaté mince mají poměrně stabilní hodnotu, která ochrání vaše peníze v období recese nebo inflace.

Zlaté mince jsou nízkorizikovou investiční možností

Cena zlata ve srovnání s ostatními aktivy zůstává relativně stabilní. I když jeho hodnota v průběhu desetiletí kolísala, investoři jej dlouho považovali za bezpečnou investici. Jedná se totiž o fyzické aktivum, jehož hodnota přesahuje jeho tržní ocenění.

Zlato má také praktické využití, od šperků po přilby kosmických skafandrů. Je to vzácná komodita, jež si vždy udrží minimální poptávku a ocenění.

Zlaté mince kdykoli snadno vyměníte za hotovost

Mnohé zlaté mince nejsou jako akcie, které je třeba přeměnit na peníze, ale jsou hmatatelným zákonným platidlem vydávaným vládami stejně jako standardní peníze. Mince, které nejsou měnou, lze také okamžitě vyměnit za hotovost u kteréhokoli prodejce mincí. Výkup mincí se provádí kdekoliv po celém světě.

Zlaté mince chrání investory před inflací a dalšími ekonomickými riziky

Během posledních 50 let se zlato pohybovalo inverzně k hodnotě amerického dolaru, protože trh se zlatem je denominován v dolarech. V době recese nebo inflace zlato získává na hodnotě, když dolar klesá, ale má tendenci zvyšovat svou hodnotu pomaleji, když je dolar silný.

Related Post