Proč jsou paletové vozíky ve skladech nenahraditelné?

Ve skladových prostorech by práce bez manipulační techniky byla neefektivní a zároveň i časově a fyzicky náročná. Pro manipulaci s paletami se používají takzvané paletové vozíky, pro jejichž ovládání pracovník nepotřebuje speciální oprávnění. Ve větších provozech a podnicích nacházejí uplatnění zase vysokozdvižné vozíky, ovšem v takovém případě už zaměstnanec potřebuje mít přímo řidičské oprávnění na tento druh manipulačních pomocníků.

Pravděpodobně vás nepřekvapí, že paletové vozíky mají poměrně dlouhou historii. Prošly si navíc celou řadou změn a vylepšení. Setkáte se s různými variantami. Nejčastěji se používají obyčejné paletové vozíky, nicméně v nabídce jsou i speciální alternativy, například na převoz kruhového nákladu.

Důvody, proč investovat do paletového vozíku

V první řadě vás přesvědčí skutečnost, že paletový vozík usnadní práci s materiálem a jakýmkoliv nákladem uloženým na paletách. Dále je velice praktický, spolehlivý a poměrně levný. Využijí ho zaměstnanci jak ve skladech, tak i průmyslových výrobnách.

Ve skladech a všude tam, kde je nezbytné zdvihat těžké náklady, se hodí také kladkostroje, které jsou buď elektrické, nebo ruční. Záleží na tom, jaké máte požadavky a k jakým účelům má kladkostroj sloužit.

Elektrický vysokozdvižný vozík

Samostatnou skupinou na poli s manipulační technikou jsou elektrické vysokozdvižné vozíky. Odlišují se především nosností a výškou zdvihu. Ujasněte si tedy nejprve, co od takového vozíku požadujete, aby naplnil vaše očekávání. Elektrické vysokozdvižné vozíky jsou poměrně drahé, ale na druhou stranu v mnohých firmách lidem usnadní spoustu práce.

Jestliže hledáte specialistu, jenž se zabývá prodejem této techniky, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti TOR INDUSTRIES s.r.o.