Investoři právě nyní nakupují zlaté mince a slitky

Aktuálně se nenacházíme zrovna v příznivé situaci. Koronavirus ovlivňuje mnoho aspektů našeho života a spolu s nimi i finanční trh. Spousta lidí je bez práce, restaurace a další provozovny přicházejí o zisk, ekonomika na tom není moc dobře. A právě v tyto krizové chvíle se ve velkém investuje do zlata. Letošní rok není výjimkou.

Obecně se doporučuje ve zlatě držet 5-10 % majetku, nicméně nyní toto pravidlo porušují i zkušení investoři. Zejména ti konzervativní, kteří chtějí své peníze ochránit. Chcete je mít v bezpečí také vy? Pak nakupte zlaté mince nebo investiční zlaté slitky.

Investovat do zlata je jednoduché

Měli byste vědět, že pod pojmem investiční zlato máme na mysli mince a slitky ve fyzické podobě. Za investování do zlata nepovažujeme nákup zlatých šperků ani akcií firem, jež těží zlato. Nejlepší jsou opravdu mince a slitky, které můžete mít u sebe doma.

Koupit si něco takového není vůbec složité, ba naopak. Stačí otevřít e-shop Auportal.cz, vybrat si a objednat. AuPortal je ověřeným obchodníkem působícím v Česku i na Slovensku, v Česku má dvě kamenné prodejny – jednu v Praze a druhou v Brně. Kdo ocení přímo mířené rady, může se vydat tam. Ostatní si objednají jednoduše a rychle online.

Do zlata není třeba investovat statisíce

Tím jsme vyvrátili první mýtus – že investice do zlata jsou možné jen pro zkušené investory. Druhou mylnou domněnkou je výše investic. Abyste mohli nakoupit zlato, skutečně nemusíte mít našetřené statisíce. Zlaté mince se dají pořídit již kolem pěti tisíc korun. S investováním tedy můžete začít hezky pozvolna.

Rovněž stříbro je dobrou investicí

Cenově dostupnější je i investiční stříbro. Ať už si vyberete stříbrné mince nebo investiční stříbrné slitky, jsou samozřejmě levnější než zlato. Mince koupíte i pod tisícovku. Investice do stříbra se vyplatí podobně jako do zlata, protože světové zásoby obou těchto drahých kovů se snižují.

Related Post