Jak porovnat půjčky?

Došly vám úspory a potřebujete opravit auto, rekonstruovat byt nebo zaplatit jinou věc, kterou k životu prostě potřebujete? Když vám nepůjčí rodina nebo známí, je jediným řešením půjčka od některé z finančních institucí. Jak vybrat tu pravou?

Dejte přednost bankovní půjčce

Půjčky poskytují jak bankovní, tak nebankovní instituce, které dát přednost? Bankovní instituce jsou důvěryhodnější, podléhají dozoru ČNB a poskytnou vám lepší úrok. Na druhou stranu si vás ve srovnání s těmi nebankovními, které podléhají jen obecné legislativě, lépe prověří. Je to ale pro vaše dobro, abyste nezadlužili víc, než můžete.

Jak na srovnání půjček?

I bankovních půjček je hodně, jak vybrat tu pravou? Nejlepší je ty nabídky porovnat. Jak na to?

  • Dnes už nemusíte obíhat jednotlivé banky a žádat o nabídku, vše zvládnete z pohodlí domova online. Stačí si otevřít srovnávač půjček, vyplnit pár základních údajů a během několika vteřin uvidíte vedle sebe jednotlivé nabídky.
  • Ty mezi sebou porovnejte. Zaměřte se nejen na výši splátek a dobu splácení.
  • Velmi důležitým parametrem, který vás seznámí s celkovými náklady na půjčku je RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů. Čím je nižší, tím je půjčka výhodnější. Zahrnuje všechny poplatky (poplatek za vedení účtu, správu úvěru, převod finančních prostředků apod.) i pojištění neschopnosti splácet.

Related Post