Jak vybrat hokejovou výstroj pro dítě? Poradíme vám

S hokejem se začíná v podstatě od malička. Postavit na brusle můžete vaše dítě okolo třetího až čtvrtého roku života. Ve větších městech hokejové kluby trénují i malé nadšence do tohoto zimního sportu. Pokud se i vaše ratolest vidí v hokejovém světě, pak je na čase pořídit správnou výbavu. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno dítě potřebuje, aby se mohlo věnovat jednomu z nejoblíbenějších týmových sportů v České republice.

Sice je hokejová výstroj zpočátku náročnější investicí, ovšem na druhou stranu investujete možná do budoucnosti a kariéry svého dítěte.

Obsah

Hokejka

V první řadě se malý hráč neobejde bez hokejky. Současný trh nabízí hokejky vyrobené ze dřeva i kompozitu, přičemž každému vyhovuje něco jiného. Velice důležité je však zvolit správnou délku, přičemž hůl by měla hokejistovi stojícímu na bruslích sahat po bradu. Co se týče zahnutí hole, tak je rozhodující ruka, která je při držení hokejky níže. Jestliže má dítě níže levou ruku, potřebuje hokejku zahnutou doleva a naopak.

Brusle

Brusle by měly být pohodlné, protože jinak bude mít malý sportovec otlaky. Při výběru bruslí dbejte na to, aby nejenže nikde netlačily, ale zároveň v nich musí noha pevně držet.

Kalhoty

Kalhoty disponují bezpečnostními prvky pro ochranu páteře, stehen a boků. U kalhot se dívejte zase na jejich délku a poohlédněte se po kvalitním materiálu, protože jedině tak kalhoty odolají i případným dopadům na ledovou plochu.

Chrániče a suspenzory

Samozřejmostí jsou chrániče, v nichž by se mělo dítě cítit komfortně. Opět by neměly nikde tlačit. O ochranu se starají i hokejové helmy, uvnitř kterých je polstrovaná výstroj respektující anatomii hlavy. Speciální kategorií jsou suspenzory pro ochranu genitálií.

Pokud si s výběrem nevíte rady, klidně se obraťte na prodejce Bauerhockey.cz, kde zakoupíte hokejovou výstroj pro malé i velké hráče.

Related Post