Prodejte investiční zlato, teď má vysokou hodnotu

Češi jsou v investování konzervativní a podle odborníků je na vině i nízká finanční gramotnost. Těch, kteří se v minulosti odvážili investovat do drahých kovů, není mnoho. Většina Čechů je ještě stále vnímá jako možnost investice jen pro horních deset tisíc. Opak je však pravdou, a kdo našel odvahu vložit peníze do zlata, ten si teď mne ruce.

Investiční zlato je výborným dlouhodobým prostředkem pro zhodnocení peněz. Finanční poradci radí, že do zlata je vhodné peníze vložit zhruba na 7 let. Rok 2020 je však ve spoustě oblastí poněkud nestandardní a zlato není výjimkou.

Cena zlata byla nejdříve neobvykle nízko a teď zase vysoko

Cena zlata letos překvapila už dvakrát. Počátkem roku byla neobvykle nízko. Ti, kteří tento výkyv zachytili a nakoupili, jsou nyní šťastní. Ona se totiž nejen vrátila do normálu, ale vystoupala ještě výš. Dokonce tak vysoko, že i sběratelé začali pomalu rozprodávat své sbírky. Samozřejmě, pokud je vaším cílem mít ve zlatě uložené peníze, směle v tom pokračujte. Jestliže vám jde spíš o výdělek, na nic nečekejte a prodávejte, než cena zase klesne. Vývoj už si letos nikdo netroufá předpovídat.

Výkup zlata vyřešíte třeba v Obecním domě

Kde zlato prodat? Nejdříve se zamyslete, kde jste ho koupili. Možná ho prodejce i vykupuje. Pokud ne, vydejte se do Obecního domu v Praze. Ve druhém patře tam sídlí společnost Zlaté mince – numismatika, která výkup zlata realizuje. Vykupuje například slitky rafinérií Agosi, Valcambi, Heimerle + Meule, PAMP a mnoha dalších. Kromě toho od vás odkoupí rovněž stříbro, platinu a paládium.

Máte-li to do Prahy daleko, nezoufejte. Zlato se dá na adresu společnosti poslat také jako cenná zásilka poštou. Jen riskujete, že se za těch pár dní, než balíček dojde, se cena zlata mírně změní. Změny se totiž objevují i několikrát denně. Proto s prodejem neotálejte, jestli chcete za svoje zlato získat peníze, prodejte ho raději hned.

Related Post