Průmyslové haly, sklady i dílny, ale třeba i zahrádky restaurací. Všechny tyto provozovny se poměrně špatně vytápějí. A málokterý pracovník je dnes ochotný pracovat v chladném prostředí, které významnou měrou ovlivňuje bezpečnost práce jako takovou. K tomu určená profesionální topidla by tak ve zmíněných provozovnách měla být součástí základního vybavení. Jaké existují možnosti? Dozvíte se z následujícího článku.
Na trhu se setkáte se širokou škálou topidel. Na výběr máte průmyslová topidla naftová, plynová a elektrická. Jaké zvolit?
Vybíráme průmyslové topidlo
Při výběru profesionálního topidla je zapotřebí vzít v potaz hned několik parametrů, jimž v první řadě dominuje velikost prostor, jejž se chystáte vytápět, v kombinaci se způsobem jejich zateplení. Důležitý je však i rozdíl teplot, kterého chcete dosáhnout. Tím je míněna cifra, k níž se dostanete po odečtení teploty nevytápěného objektu od teploty, jíž vytápěním chcete dosáhnout. Výsledkem je výpočet topného výkonu, na základě kterého vám například na e-shopu profesionalni-topidla.cz nabídnou vhodný model.
Zaměřeno na palivo
Dále byste si měli zvolit palivo, jímž budete vytápět. Na výběr máte zmíněnou elektřinu, naftu a plyn. To, které zvolíte, z velké míry záleží na vašem rozpočtu. Nejpohodlnější a zároveň nejdražší je samozřejmě vytápění elektřinou. Pokud ta je do vaší haly zbytečným luxusem, zbývá nafta či plyn. Jde-li vám o dobrý poměr ceny a vlastnosti hoření, zřejmě zvolíte vytápění plynem, který je cenově dostupný a velmi dobře hoří. Jde-li vám však primárně o snadnou manipulaci a dobrou dostupnost, zřejmě zvolíte naftu.
Zaměřeno na výkon
Nesmírně důležitý při výběru průmyslového topidla však je i jeho výkon. Zde vybírejte podle charakteru prostor, které chcete vytápět. Zatímco u vytápění uzavřených a dobře odizolovaných prostor si vystačíte s topidlem o nižším výkonu, při vytápění venkovních či neodizolovaných prostor už na výkonu budete nuceni přidat. Jinak jej nevytopíte.