Našli jste při vyklízení pozůstalosti zlaté šperky? Nechte si je ocenit

Ačkoliv není vyklízení pozůstalosti zrovna šťastnou událostí, i přesto raději nic nevyhazujte zbytečně do popelnic. Na půdách i ve sklepech našich prarodičů/rodičů se totiž často skrývají úplné poklady. Jak zjistíte, co má hodnotu a jakou?

Šperky jsou klasika

Mezi nejčastější nálezy patří nejrůznější šperky – náhrdelníky, náušnice, prsteny, náramky a podobně. Dávejte si pečlivý pozor. Některé předměty totiž laikům připadají jako bezcenné napodobeniny, ale ve skutečnosti se jedná o sběratelská díla s vysokou hodnotou.

Zajímá vás, v jakých hladinách se přibližně pohybuje výkupní cena zlata v podobě šperků? V tom případě se mrkněte na webové stránky pod vloženým odkazem, kde si ihned utvoříte představu.

Nenaleťte podvodníkům

Možná vás napadlo, že si podáte internetový inzerát a zkusíte své štěstí online. V prostředí internetových bazarů se pohybuje řada nepoctivých znalců, kteří jen čekají na svou příležitost. Jakmile uvidí sběratelský kousek, nabídnou jeho majiteli směšnou částku, aby jej pak sami prodali za opravdu pěkné peníze.

Nechcete prohloupit? Pak si raději nejdříve nechte nacenit konkrétní šperk od ověřených odborníků z oboru. V tomto ohledu se hodí zmínit například známou společnost Zlato v Brně, jež realizuje výkup zlata v Brně.

Ještě před samotným prodejem stačí zaskočit na pobočku a poradit se s danými profesionály. Ti s pomocí nejmodernější techniky prohlédnou váš majetek a řeknou vám reálnou cenu. Pokud se vám zalíbí, není problém s okamžitým výkupem na místě. Peníze přitom dostanete na ruku.

Určitě se zeptejte i na další případné nálezy. Nikdy totiž nevíte, jestli konkrétní spíž, židle, stůl, obraz, soška nebo třeba hodiny nejsou vyhledávaným artefaktem. Některé kusy mají hodnotu klidně i desítek a desítek tisíc.

Related Post