CE certifikace je užitečná nejen pro zákazníky

Každý produkt dnes musí mít nějakou formu certifikace, alespoň tedy na území EU. Pouze tak poznáme, že se jedná o bezpečné zboží, které je možné bez potíží používat, potažmo konzumovat.

Mezi ty všeobecně nejznámější certifikace patří CE. Na jaké produkty se však vztahuje, případně co je potřeba podniknout pro její získání, však ví jen málokterý laik.

K čemu CE slouží?

Stejně jako mnoho jiných druhů certifikací, tak i CE funguje jako označení pro produkt, který splňuje všechny právní normy. Díky tomu se může prodávat prakticky ve všech zemích evropského hospodářského prostoru. Ovšem nejen v nich. CE certifikace je uznávána i některými státy mimo EU, konkrétně třeba v Turecku.

I když značení CE můžeme vidět na celé řadě výrobků, rozhodně se neuděluje všem. Vztahuje se hlavně na produkty typu výtahy, elektrická zařízení, stavební výrobky, měřící zařízení, rekreační plavidla a mnoho dalších. Označení CE není možné najít třeba u kosmetiky, případně potravin.

Kde označení CE hledat?

Najít na produktu CE značku může být často docela oříšek. Ne vždy se totiž přímo na výrobku nachází. Častěji se umisťuje spíše na obal, ale lze ho najít například jen v průvodní dokumentaci.

Hlavní je, aby značka CE byla patrná na první pohled. Proto musí být iniciály velké alespoň 5 mm. Tyto rozměry se samozřejmě nevztahují na všechny produkty. Hodně zde záleží na proporcích daného výrobku.

Výhoda pro všechny

Aby produkt odpovídal požadavkům na certifikaci CE, musí splňovat veškeré náležitosti. To mimo jiné mnohdy znamená i zdlouhavé a cenově náročné testování.

V konečném důsledku se však výrobci tato investice vyplatí, jelikož splněním všech požadavků může svůj výrobek prodávat jak ve všech státech EU, tak i v některých zemích mimo její hranice. Z toho nakonec těží nejen producent, ale samozřejmě také zákazníci.

Kdo se chce dozvědět více o dalších výhodách, které z certifikace CE plynou, měl by navštívit stránky www.certifikujeme.cz, kde zjistí vše potřebné.

Related Post