Jste dobře připraveni na svou prezentaci?

Vaše společnost se rozhodla na trh uvést nový výrobek? Rozhodli jste se uspořádat prezentaci pro vaše obchodní partery, významné klienty či běžnou veřejnost na veletrhu? Někteří lidé jsou mluvčími „od přírody“ a nemají problém mluvit před větším počtem lidí, většina však pociťuje trému, nervozitu a má strach z trapasu. Dobrá příprava dodá sebevědomí, které se projeví ve vystupování a celkové atmosféře na prezentaci.

Nepodceňte přípravu

Pořiďte si desky na dokumenty s potiskem vaší společnosti nebo produktu, který hodláte ostatním představit. Ačkoliv se nedoporučuje během prezentace číst z papíru, při zaváhání nebo nejistotě se neváhejte do připravených papírů podívat.

Pokud nevíte, zda vaše prezentace bude úspěšná a jak na ostatní působí vaše vystupování, požádejte své známé nebo příbuzné o spolupráci a svou prezentaci si vyzkoušejte nejprve před nimi. Ačkoliv nebudou rozumět některým odborným termínům, celkové vystupování vám zhodnotit mohou.

Vyzkoušejte si svůj výkon před zrcadlem, uvidíte mnoho drobností, které nepůsobí na publikum dobře.

Samotná prezentace

Levný tisk brožur je ideálním způsobem, jak hosty informovat o prezentovaném produktu nebo službě. Rozdávejte je před samotným zahájením prezentace. Hosté budou mít reálnou představu o tom, co jim plánujete představit a připravit si případné dotazy. Otázky k prezentaci nechte až na samotný konec.

Nebojte se použít několik nevulgárních vtipů k odlehčení atmosféry. Neotáčejte se k posluchačům zády, pokud to není nutné.

Roll up banner použijte k označení místnosti nebo sálu, kde se bude prezentace odehrávat. Roll up bannery mají široké využití a rozhodně by neměly chybět v žádné firmě s provozovnou nebo která se často prezentací zúčastňuje. Tisk v roll up banneru snadno vyměníte za aktuální.

Related Post