Seznamte se s hlavními výhodami ERP systémů a konečně si nějaký pořiďte

Implementace správné technologie může podnikání posunout o několik mílových kroků kupředu, ale kdo vám dá jistotu, že projekt dopadne dle původních představ? Co když v něm „utopíte“ neúměrné množství finančních prostředků a vaše firma utrpí ztrátu, ze které se bude těžko vzpamatovávat? V případě kvalitního podnikového informačního systému neboli ERP žádná katastrofa nehrozí. Větší společnosti se bez něj neobejdou, menším poskytuje značnou konkurenční výhodu.

Obsah

Snížení celkových IT nákladů

Informační systém není zadarmo, ale v konečném součtu (a z dlouhodobého hlediska) přináší značnou úsporu. Konsoliduje větší počet samostatných aplikací a softwarových řešení a často vede ke snížení počtu zaměstnanců nezbytných k jejich obsluze. V praxi může ERP fungovat např. jako účetní program i pokročilý ekonomický software.

Absolutní transparentnost firemních procesů

Informační systém vám ukáže přehlížená zákoutí vašeho byznysu. Centralizuje data ze všech oddělení na jediné místo a umožní vám s nimi efektivně pracovat. Získáte dokonalý přehled o všem, co se ve firmě děje a budete moct okamžitě reagovat. Navíc lépe pochopíte klíčové souvislosti a provázanost procesů.

Lepší plánování a reporting

S viditelností jde ruku v ruce finanční controlling. Jakmile dostanete k dispozici data, snadno z nich uděláte přehledný report. Ten následně poslouží jako základní stavební kámen při sestavování finančního plánu.

Flexibilní modularita

Většina moderních ERP systému dává firmám na výběr z různých modulů. Budete platit pouze za funkce, které skutečně využijete – a pokud vaše firma poroste nebo změní pole působnosti, jednoduše jádro rozšíříte, aniž byste museli investovat do nového softwaru.

Výše uvedenými benefity přínos vhodně zvoleného podnikového informačního systému nekončí. Kromě celkového zvýšení efektivity práce vás dostane blíže k zákazníkům, zautomatizuje a standardizuje mnohé firemní procesy a v důsledku vám ušetří peníze i čas.

Related Post