iPad bez klávesnice je poloviční

Ještě před pár lety jsme si mysleli, že maximum možného je mobilní telefon s možností focení, nicméně pak přišla technologie Smart a rázem bylo všechno jinak. Dnešní mobilní telefony díky tomu mají desítky funkcí.

Dobře se u zákazníku zapsaly i tablety, mezi které patří také iPad od Apple. Jedná se o pěkně drahou, nicméně velice výkonnou věcičku, která je skvělá jak pro krácení dlouhého času, tak kupodivu i pro plnění některých pracovních úkolů. K tomuto účelu je však vhodné mít rovněž i odpovídající klávesnici.

Ovládá se dobře i přes obrazovku, ale pracovat se tak nedá

iPady, stejně jako jiné druhy tabletů, se většinou ovládají skrze dotykovou obrazovku. Pokud si chcete pustit film, prohlédnout si pár webů či si třeba zahrát nějakou hru, jde o skvělý způsob. Ovšem chcete-li iPad používat občas i ke psaní delších textů, ovládání pomocí dotykové obrazovky vám vyhovovat nebude, a to i když jste zvyklí psát desítky sms denně.

Pro takovýto účel je lepší mít po ruce klávesnici Apple, se kterou můžete svůj iPad víceméně proměnit na laptop.

Připojení není potřeba řešit

Společnost Apple se snaží, aby její produkty nepoužívaly více drátů, než je bezpodmínečně nutné. Proto asi nikoho nepřekvapí, že klávesnice k iPadu postrádá připojovací kabel. Připojit ji můžete k zařízení pouze pomocí Bluetooth.

Tato technologie je často až hanebně špatně využívaná a celou řadu kompatibilních výrobků je kvůli tomu složité spárovat, nicméně zde to neplatí. Klávesnice je aktivní po několika vteřinách od zapnutí.

Nabitá vydrží dlouho

Klávesnice tohoto druhu mají často problém s výdrží. Jednoduše řečeno, velice rychle se vybíjí. Toto ovšem není ten případ.

Hlavním důvodem je lithium-iontová baterie po jejímž nabití vydrží klávesnice fungovat i déle než měsíc. Hodně zde záleží na jejím vytížení. Když budete psát hodně, pravděpodobně ji bude potřeba nabít dříve a naopak.

Related Post