Německé daně se blíží. Jak zjistit, jestli máte přeplatek?

Dojíždíte za prací do Německa? V tom případě přichází čas na vypracování daňového přiznání. V mnoha situacích máte přitom právo na obdržení poměrně zajímavých přeplatků. Jak si o ně správně říct?

Klidně až 5 041 €

Pokud jste Čech a dojíždíte za prací do Německa, máte pravděpodobně nárok na vrácení přeplatku ve výši 703–5 041 Eur. Musíte jen vědět, jak správně vyplnit přiznání. Dávejte si však pozor, protože se nejedná zrovna o jednoduchou oblast. Právě z toho důvodu bude nejlepší, když si najdete pomocníky.

Mezi nejoblíbenější pomocníky patří třeba známá společnost TJ-Legal, jež za dobu svého působení pomohla vypracovat stovky tisíc přiznání. To platí pro daně Německo / daně Rakousko / vrácení daní z Holandska. Problémem není ani žádost o Freistellung a další dílčí dokumenty.

Zkušený osobní poradce s vámi projde celé daňové přiznání, vše vám vysvětlí, vyplní údaje do správných kolonek a poté pošle vyplněný dokument německým úřadům. V případě potřeby zkontaktuje vašeho zaměstnavatele, aby od něj obdržel chybějící podklady. Vy se tak nemusíte vůbec o nic starat, ale i přesto budete mít jistotu, že obdržíte maximální možný přeplatek.

Nenechte si vzít peníze

Velkým strašákem je již zmíněný Freistellungsbescheinigung. Tento dokument vám pomůže získat 100 % obdržených zisků v případě, kdy podnikáte v oboru stavebnictví. Pokud jej nevyplníte, jsou vaši odběratelé povinní strhnout z každé faktury 15% daň. Společnost TJ-Legal pomáhá samozřejmě i s těmito podklady.

Začínáte zrovna řešit daně v Německu, daně v Rakousku či daně v Holandsku? Vyřešte vše snadno, rychle a bezpečně díky ověřeným odborníkům. Na internetových stránkách zmíněných specialistů zjistíte, jak na to. Klidně si nejdříve spočítejte přibližnou daň v sekci daňové kalkulačky.

Related Post