3 tipy, jak zařídit dokonalý obývací pokoj

Obývací pokoj představuje velice důležitou část rodinného domu, respektive bytu. Pokud se pouštíte do jeho zařizování, nábytek by měl splňovat nejen estetickou, ale i praktickou funkci. Jednotlivé prvky by měly dokonale ladit a doplňovat se, a tím vytvářet útulný a ucelený prostor. V následujících řádcích vám dáme hned několik tipů, na co byste neměli zapomínat.

Barvy jsou důležité

Zapomeňte na kombinaci křiklavých barev, které se k sobě vůbec nijak nehodí. Ideální volbou jsou spíše světlé a vzdušné odstíny. Opticky místnost zvětší, což oceníte zejména v menších bytech. V obývacím pokoji se vyjímají barvy jako béžová, šedá a krémová, stejně tak nic nepokazíte zemitými tóny.

Sedací souprava a její umístění

Dominujícím prvkem obývacího pokoje je bezpochyby sedací souprava. Velikost zvolte podle velikosti místnosti, protože v příliš malém pokoji by velká sedačka ve tvaru písmene U nevypadala dobře. Pamatujte, že někdy méně je více. I její provedení a vzhled by měl odpovídat celkovému stylu interiéru.

TIP: Jednotky řízeného větrání zvýší kvalitu pobytu ve vaší domácnosti a sníží účty za teplo.

Kombinace nábytku

Sedací souprava je jen část vybavení, dále ještě kupte konferenční stolek, odkládací stolek, možná i obývací stěnu či knihovnu. V současné době se upouští od bytelného a velkého nábytku, a proto v některých obývacích pokojích nenajdete obývací stěny vůbec. Někdy stačí jen televize, sedačka a stolek.

Samozřejmě zvolte i nějaké jemné dekorace, ale zase nic nepřežeňte. Dekorace by měly být nenápadné, přitom však stylové a útulné. Klidně si na pomoc zavolejte bytového designéra.

Jestliže si chcete koupit nábytek, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Atan.cz, kde najdete vybavení do všech místností, nejen do obývacího pokoje. Spokojení budete po všech stránkách, tedy s kvalitou, cenou, ale i rychlostí dodání.

Related Post